Fatalny występ na zakończenie fatalnego sezonu. Jaga zajęła ostatnie miejsce w lidze

2024.04.22 16:08
W ostatniej kolejce Fogo Futsal Ekstraklasy Jagiellonia Białystok zmierzyła się na wyjeździe z Sośnicą Gliwice. W starciu dwóch najsłabszych ekip górą byli gospodarze, którzy pokonali podlaski zespół 5:2.
Fot: Maciej Safaryn

Futsalowa Jagiellonia już kilka kolejek temu spadła do I ligi, ale w delegacyjnym starciu z Sośnicą Gliwice, która także żegna się z Ekstraklasą, białostoczanie chcieli zgarnąć komplet punktów. Niestety marzenia swoje, a rzeczywistość swoje. Żółto-Czerwoni już w 3. minucie rywalizacji stracili gola, bo piłkę w siatce umieścił Kamil Musiał, po czym bramkarza Jagiellonii dwukrotnie pokonał też Daniel Rakowiecki. W międzyczasie drużyna z Gliwic miała również krótki rzut karny, jednak Szymon Danilewicz wyczuł zamiary Tomasza Dury i gol w tej sytuacji nie padł.

Jeszcze przed przerwą, podczas gry z lotnym bramkarzem, na listę strzelców wpisał się Mateusz Łabieniec, ale zaraz po trafieniu Jagiellończyka celnym uderzeniem popisał się Michał Hyży i ostatecznie obie drużyny udały się na krótki odpoczynek przy wyniku 4:1 dla gospodarzy. Po zmianie stron wielkich emocji już nie było. Raz piłkę do bramki zapakowali zawodnicy Sośnicy, a raz uczynili to przedstawiciele Jagi, dlatego mecz zakończył się rezultatem 5:2. Takie rozstrzygnięcie sprawiło, że ekipa z Gliwic rzutem na taśmę przegoniła Żółto-Czerwonych w tabeli, więc to białostoczanie zostali najsłabszą drużyną w sezonie 2023/2024.

- Dzisiejszy mecz był niestety odzwierciedleniem całego naszego sezonu. Z ograniczonym składem nie udało nam się odrobić strat z pierwszej połowy, co ostatecznie przesądziło o zwycięstwie rywali. Jesteśmy świadomi, że potrzebne są zmiany, aby przywrócić nasz zespół do najlepszej formy. Przygotowujemy się do istotnych decyzji, które mamy nadzieję odmienią nasze wyniki. O wszelkich nowościach będziemy informować na bieżąco - napisał białostocki klub w mediach społecznościowych.

16. Jagiellonia Białystok 30 10 67:174

Sośnica Gliwice - Jagiellonia Białystok 5:2 (4:1)
Bramki: Kamil Musiał 3, Daniel Rakowiecki 7, 18, 22, Michał Hyży 20 - Mateusz Łabieniec 20, Jakub Kozłowski 22